Zaskocz swoich gości weselnych oryginalnymi prezentami Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Zaskocz swoich gości weselnych oryginalnymi prezentami

Zaskocz swoich gości weselnych oryginalnymi prezentami
Średnio 4.75 na 4 głosów

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Państwo Młodzi obdarowywani są mnóstwem prezentów, kwiatów, maskotek, etc. w dniu ich ślubu. Mniej znany jest nam jednak zwyczaj, by to państwo młodzi wręczali swoim gościom drobny podarunek, który ofiarowywany jest nie na końcu wesela, a na jego początku wraz z pojawieniem się państwa młodych oraz gości na sali weselnej. Jeśli macie zamiar zaskoczyć swoich gości w dość nietypowy sposób, zobaczcie co możecie im podarować. Możecie pójść też w tradycję i podarunki dla gości przekazać na sam koniec weselnej imprezy.

Oryginalne opakowania

Zanim wybierzesz gadżety, które trafią do rąk gości weselnych w pierwszej kolejności pomyśl o tym, w co możesz je zapakować. W tym celu wybierz odpowiedni pojemnik, torbę, torebkę, etc., które pasować będą do Twojego motywu weselnego. Nieważne, czy zapakujesz gadżety w ozdobne pudełka, wiklinowe koszyczki, czy papierowe torebki, bez dwóch zdań opakowanie musi pasować do motywu przewodniego. Warto unikać ozdabiania takich pojemników dodatkami typu data ślubu, czy wasze imiona – dzięki temu obdarowani nimi goście będą mogli wykorzystać je w przyszłości do innych celów.

Napoje dla gości

Butelka wody, smakowity sok, czy mrożone herbaty – to produkty, które z pewnością ucieszą gości, którzy będą musieli odbyć daleką podróż do domu. Dzięki temu, że zadbasz o ich podniebienia, podróż przebiegnie znacznie przyjemniej i łatwiej, bez obawy, że goście uschną z pragnienia…

Z pewnością sięgając po przygotowaną przez Ciebie butelkę z wodą, będą z uśmiechem na twarzy myśleć o Twojej przezorności.

Smakowite przekąski

Nie pozwól, aby po ślubie Twoi goście cierpieli z głodu… Oczywiście to lekkie wyolbrzymienie i przesada z naszej strony, niemniej jednak warto, by w torbach weselnych znalazły się pyszne przekąski, które goście będą mogli zjeść w hotelu przed śniadaniem, czy też w trakcie podróży powrotnej. Wrzuć do torby przekąski słodkie(np. ciastka, czy cukierki) i słone (krakersy, popcorn, chipsy) oraz koniecznie coś zdrowego (warzywa, owoce, orzechy, etc.)

Regionalne smaki

Jeśli bierzesz ślub w stylu góralskim, albo wasze wesele odbywa się na Śląsku, Kaszubach, itp. zaakcentujcie miejsce wesela wrzucając do torby podarunkowej produkt, który kojarzy się z danym regionem. Śmiało sięgnąć możecie po tradycyjny, góralski oscypek, czy po śląskie oblaty. Dzięki temu pozwolicie swoim gościom poczuć odrobinę folkloru w ich własnych domach.

Gadżety – niespodzianki

Jeśli Twój ślub organizowany jest latem, możesz pokusić się o podarowanie gościom gadżetu dzięki któremu poczują przyjemną ochłodę. W tym celu możesz sięgnąć po sprawdzony wachlarz, który z pewnością wykorzystany zostanie przez weselników niejeden raz. A może by tak wrzucić do torby okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza jeśli ślub odbywał będzie się w plenerze…?

Kosmetyki pielęgnacyjne i relaksacyjne

Idealnym pomysłem na prezent są też kosmetyki. Po ciężkich trudach związanych z weselnymi tańcami i hulańcami z pewnością wasi goście docenią wrzucone do torby mydła, olejki do kąpieli, czy pachnące sole. Dzięki temu nie tylko odświeżą się przyjemnie, ale niesamowicie zrelaksują!

Artykuł przygotowany wspólnie z firmą zapi.pl producentem luksusowej papeterii ślubnejUdostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: