Masz problem z porami na twarzy? Zwalcz je żelem odblokowującym pory marki Garnier! Wesele i Ślub z weselicho.net

Masz problem z porami na twarzy? Zwalcz je żelem odblokowującym pory marki Garnier!

Masz problem z porami na twarzy? Zwalcz je żelem odblokowującym pory marki Garnier!

Otwarte pory na twarzy to domena cery tłustej lub skłonnej do pojawiania się niedoskonałości. Defekt ten jest uporczywy z dwóch powodów. Niestety rozszerzone pory są widoczne, ponieważ często ujawniają się skupiskami, a z drugiej strony są dość trudne w eliminacji. Należy wówczas wybierać produkty dedykowane do oczyszczenia twarzy pod kątem właśnie porów. Taki jest żel do twarzy odblokowujący pory marki Garnier. Wybierz go i skutecznie pozbądź się otwartych porów!

Rozpoznanie rozszerzonych porów na twarzy

Otwarte pory najczęściej pojawiają się u osób ze skórą tłustą. Wykazuje ona zaburzone funkcjonowanie gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużą ilość sebum. Substancja ta jest odpowiedzialna za natłuszczenie skóry, jednak w nadmiarze czyni ją tłustą, świecącą i skłonną do niedoskonałości. Zanieczyszczenia te to najczęściej trądzik oraz otwarte pory, co niestety idzie ze sobą w parze. Pojawiają się one głównie na nosie, przy płatkach nosowych, brodzie i czole, a czasami nawet na powierzchni całej twarzy.

Skóra, która pokryta jest porami ma nierównomierną powierzchnię, przypomina ona jakby ‘podziurkowaną’ strukturę. Nie zawsze, ale bardzo często pory te wypełnione są czarną substancją, która jest zmieszaniem zanieczyszczeń i sebum. Czarne punkciki często mylone są z wągrami, jednak otwarte pory i wągry to dwie inne rzeczy. Wągry najczęściej są nieco mniejsze i obecne zazwyczaj na nosie, przy czym pory mogą być widoczne na skórze całej twarzy.

Sposób na rozszerzone pory

Pielęgnacja skóry z rozszerzonymi porami jest trudna, co nie oznacza, że jest to działanie niemożliwe. Ważne jest, aby w ich redukcji być systematycznym i niezwykle dokładnym.

  1. Najlepszym sposobem na pozbycie się zaskórników jest regularne oczyszczanie twarzy. Zastosuj do tego peelingi - najskuteczniejsze są te gruboziarniste, które dokładnie ścierają martwy naskórek, a tym samym oczyszczają pory. Niestety nie każdy typ cery dopuszcza ich stosowanie. Jeżeli nie możesz wykonać peelingu o dużych ziarnistościach, wybierz te drobnoziarniste lub enzymatyczne, ale dodatkowo specjalne żele lub produkty do punktowego oczyszczania cery z porów, np. plastry. Nawet, gdy możesz wykorzystać działanie peelingu gruboziarnistego, nie rezygnuj z działania miejscowego, które pomoże Ci jeszcze bardziej w walce z porami.
  2. Dokładny demakijaż to druga ważna czynność pielęgnacyjna, umożliwiająca redukcję zaskórników. Otwarte pory, które przyjmują postać czarnych punkcików, są wypełnione kurzem, pyłem, pozostałościami z makijażu, nadmiarem sebum i potem. Regularny demakijaż jest gwarancją czystej cery, pozbawionej tych wszystkich zanieczyszczeń, które tym samym nie mają szansy zagnieździć się w porach skóry. Demakijaż najlepiej wykonywać płynem micelarnym, który jest bezpieczny dla każdego typu cery. Nie zawiera wysuszającego alkoholu i nie wymaga użycia wody, która również wysusza i podrażnia cerę.

Żel do mycia twarzy

Żel Czyta Skóra eliminujący pory na twarzy Garnier to produkt, który został opracowany właśnie w ramach walki z rozszerzonymi porami. Polecany jest osobom z tłustą cerą oraz skłonną do pojawiania się zanieczyszczeń. Dogłębnie oczyszcza skórę, pozbywając się z jej powierzchni martwego naskórka oraz działa przeciwbakteryjnie, chroniąc skórę przed pojawianiem się nowych nieczystości. Codzienne oczyszczanie skóry żelem odblokowującym pory, w krótkim czasie sprawi, że ich ilość namacalnie się zmniejszy, a nowe nie będą miały szansy się pojawić.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Jak wybielić zęby
Jak wybielić zęby
Kosmetyczka przed weselem
Kosmetyczka przed weselem
Białko serwatkowe w diecie na odchudzanie
Białko serwatkowe w diecie na odchudzanie
Reklama: