Planujesz wesele ? Oto kilka porad jak przygotować alkohol na tę wyjątkową okazję! Wesele i Ślub z weselicho.net

Planujesz wesele ? Oto kilka porad jak przygotować alkohol na tę wyjątkową okazję!

Planujesz wesele ? Oto kilka porad jak przygotować alkohol na tę wyjątkową okazję!

Czy można bawić się bez alkoholu? Zapewne tak – tylko po co? Radosnym chwilom w naszym życiu towarzyszy często kieliszek lub kufel. Nuta alkoholu pozwala na dużą dozę śmiechu, dodatkowe pokłady odwagi i ruchliwości w całonocnych tańcach. Dla pary młodej jest to swoisty ból głowy. Jak wyliczyć, aby nie zabrakło? Jakiej marki alkohol postawić na stół? Które gatunki alkoholu są teraz na czasie? Spróbujmy to wszystko uporządkować.

Alkohol na toast

Alkohol na wesele to nie tylko czysta wódka. Planowanie trunków na tę okazję trzeba rozpocząć od toastu, który goście składają parze młodej jeszcze przed tym, nim zasiądą do stołu. Toast wznosi się oczywiście szampanem w kieliszku o wysokiej, smukłej szyjce.

Jedna butelka szampana starcza na ok. 5-7 gości, w zależności od tego, jak kieliszki napełni obsługa (zakładając, że nie uleje się go za dużo przy otwieraniu). Alkohol na wesele nie może być z najniższej półki, chociaż w przypadku szampana goście rzadko zwracają uwagę na jego jakość. Będąc w hurtowni z alkoholami, warto podpytać o najpopularniejsze pozycje wśród nowożeńców. To alkohol, na którym można poszukać trochę oszczędności. Odpowiedzią na potrzeby konsumentów, wydają się być w tym wypadku liczne sklepy internetowe z alkoholem dostępnym online (patrz Alkohol-online.pl).

Alkohol w trakcie zabawy weselnej

Tutaj niekwestionowaną królową polskich stołów biesiadnych jest czysta wódka. Podawana schłodzoną, opleciona uroczą wstążką, jest bardzo ważnym elementem wesela. Po weselnym menu oraz jakości oprawy muzycznej, wódka jest kolejnym bardzo surowo ocenianym czynnikiem przez gości. Zaleca się podawać wódkę w temperaturze 8-10 stopni. Jeśli wesele odbywa się w nieklimatyzowanej sali, dobrze jest umieścić butelkę w wiadrze z lodem, w celu utrzymania niskiej temperatury. Ciepła wódka szybciej upije gości.

Przyjmuje się, że na parę pijącą trzeba przygotować jedną butelkę czystej wódki o pojemności 0,7 l. Warto dowiedzieć się, czy hurtownia z alkoholem na wesela nie umożliwia zwrotów zakupionych nadwyżek. Każde wyliczenie musi mieć tzw. "górkę", nie inaczej jest z alkoholem na wesele. Będąc w hurtowni warto kupić nadwyżkę 10 butelek. Można być wówczas spokojnym, że w trakcie weselnej zabawy nie zabraknie czystej wódki.

Jeśli przewidujemy konkursy z nagrodami w postaci alkoholu, musimy doliczyć kolejne 10 butelek, które nie zostaną postawione na stoły a rozdane gościom uczestniczącym w weselnych wyzwaniach.

Alkohole dodatkowe

Czysta wódka jest mocno zakorzeniona w naszej weselnej tradycji. Wszystko jednak ewoluuje i na weselach goście bardzo często rezygnują z tego alkoholu na rzecz wina. Tyczy się to szczególnie kobiet. Wina musujące, białe, różowe, słodkie czy wytrawne? Zróbmy dobre rozpoznanie wśród piękniejszej części zaproszonych przez nas gości i przygotujmy po kilka butelek każdego z win. Wesele jest bowiem dobrą okazją na popróbowanie przez gości czegoś innego niż pijają zwykle – jeśli mamy dojścia do oryginalnych w smaku win, to nie wahajmy się poczęstować nimi naszych biesiadników.

Popularnym wyjściem dla piwoszy jest postawienie kilku niewielkich geków, z których każdy samodzielnie może nabrać pienisty kufel. Piwo idealnie nadaje się też na drugie przyjęcie - poprawiny.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Gdy organizacja wesela przeraża, czyli porady dla narzeczonych
Gdy organizacja wesela przeraża, czyli porady dla narzeczonych
7 ślubnych grzechów głównych
7 ślubnych grzechów głównych
Weselny stół - okrągły czy prostokątny?
Weselny stół - okrągły czy prostokątny?
Reklama: