Lepsze żelazko czy parownica? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Lepsze żelazko czy parownica?

Lepsze żelazko czy parownica?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Prasowanie ubrań nie musi być żmudną czynnością, którą bez końca odkładamy „na później”. Współczesne żelazka mają zupełnie inne funkcje niż te, z których korzystaliśmy 10-20 lat temu. Śmiało można uznać je za inteligentne urządzenia. Po piętach jednak depczą im parownice. Co wybrać, aby prasowanie stało się czystą przyjemnością?

Jeśli żelazko, to tylko dobrej jakości

Nowoczesne żelazko jest bez wątpienia niezbędnym urządzeniem na wyposażeniu każdego domu. Należy przy tym wyłonić do swojego użytku takie urządzenie, które będzie odpowiadać naszym wymaganiom. Do wyboru mamy żelazka przewodowe, tradycyjne, jak i żelazka bezprzewodowe, które jednak nie nagrzewają się do takich temperatur jak tradycyjne, okablowane.

Przy wyborze żelazka trzeba zwrócić uwagę na jego moc, ponieważ to od niej uzależniony jest czas niezbędny do nagrzania się urządzenia do pożądanej temperatury. Szybką gotowość do pracy i prasowania uzyskują te żelazka, które mają moc wynoszącą co najmniej 2000 W. Z drugiej strony, im większa moc, tym więcej prądu będzie pobierać podczas pracy takie żelazko.

Użyteczną funkcją jest regulacja temperatury - najprostsze żelazka mają tradycyjne pokrętła, a nowoczesne same dostosowują temperaturę do typu prasowanego materiału. Przykładem będzie nowoczesne żelazko parowe, które wyposażono w technologię OptimalTEMP, gwarantującą prasowanie bez ryzyka przypalenia i bez regulacji temperatury. Dzięki temu możemy prasować wszystkie ubrania po kolei, bez konieczności ich sortowania. Dodatkowo żelazka te mają inteligentny czujnik ruchu, który automatycznie uwalnia parę.

Stopa żelazka powinna być odporna na zarysowania i łatwo prześlizgiwać się po każdej tkaninie. Dla ułatwienia prasowania wybierajmy żelazka wytwarzające dużą ilość pary, ale posiadające przy tym blokadę kapania.

A może parownica?

Parownica, czyli steamer do ubrań jest urządzeniem konkurencyjnym w stosunku do żelazka. Bardzo szybko się nagrzewa i pozwala na prasowanie w pionie, co szczególnie się przydaje w przypadku firanek czy zasłon. Wybór zazwyczaj pozostaje pomiędzy steamerami ręcznymi i kompaktowymi. Steamer Steam&Go uzupełni komplet z żelazkiem, dzięki czemu prasowanie różnych ubrań czy tkanin będzie banalnie proste. Parownica pomoże wygładzić zagniecenia nawet w podróży, dzięki swoim niewielkim wymiarom. Będzie idealna do szybkich, natychmiastowych, doraźnych poprawek, ale do tradycyjnego prasowania przyda się inteligentne żelazko. W praktyce jedno i drugie rozwiązanie sprawdza się lepiej w różnych przypadkach, zatem musimy je dopasować między innymi pod tryb życia.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: