Miesiąc miodowy na wyspie - Zakynthos Wesele i Ślub z weselicho.net

Miesiąc miodowy na wyspie - Zakynthos

Miesiąc miodowy na wyspie - Zakynthos

Jeśli kochacie greckie klimaty, ale nie macie ochoty na wyjazd do przepełnionych turystami kurortów, to dobrym pomysłem na miodowy miesiąc okaże się podróż na wyspę Zakynthos. To miejsce, które urzeka pięknem dziewiczej przyrody i niepowtarzalną, magiczną atmosferą.

Zakynthos to trzecia co do wielkości, grecka wyspa tworząca archipelag Wysp Jońskich, zlokalizowana na Morzu Jońskim, a dokładniej rzecz ujmując na zachód od Peloponezu. Sama nazwa wyspy zaczerpnięta została od imienia Zakyntosa, syna Dardanosa czyli słynnego, mitologicznego króla Dardanii. Jeśli podróż poślubną planujecie spędzić w miejscu, które z powodzeniem mogłoby uchodzić za przedsionek biblijnego raju, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyspa Zakynthos okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Zakynthos to miejsce, które bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim świeżo upieczonym małżonkom. Tu hipnotyzujące krajobrazy, wspaniała kuchnia oraz całkiem spora ilość atrakcji jest swego rodzaju codziennością. Poniżej przedstawiamy 3 wybrane pozycje, których nie sposób nie ominąć spędzając miesiąc miodowy na Zakynthos.

Zatoka Wraku – Shipwreck – to miejsce, które stanowi wizytówkę wyspy Zakynthos. Na znajdującą się w zatoce plażę dostać można się wyłącznie od strony morza. Na samej plaży znajduje się natomiast wrak statku, będący jakoby własnością przemytników papierosów, którzy w roku 1983 - w trakcie ucieczki przed strażą przybrzeżną - wpłynęli na mieliznę. Co jednak najistotniejsze to fakt, że całą plażę możemy oglądać niemalże z lodu ptaka, gdyż na otaczających ją skałach znajduje się na pomost. Stąd też roztacza się widok, który – według wielu – zapiera dech w piersiach, gdyż kontrast pomiędzy bielą skał, a mieniącym się tysiącami odcieni granatu morzem, potrafi poruszyć serca nawet najmniej wylewnych osób.

Marathonissi - Wyspa Żółwi – Marathonissi to niewielkich rozmiarów wyspa położona w Zatoce Laganas. Miejsce to znane jest również pod nazwą Wyspa Żółwi, gdyż praktycznie cała, 14 – sto metrowa zatoka wyspy, zaadoptowana została na strefę ochronną żółwi caretta – caretta. Jak dotrzecie na wyspę? Najlepiej motorówką wynajętą w Zatoce Laganas, na półwyspie Keri lub w Porto Kouklo. Cała podróż zajmie około 2 godzin. A co czeka was na miejscu? Przede wszystkim krystalicznie czysta, lazurowa woda oraz drobny, złoty piasek tutejszych plaż. Jednak prawdziwą atrakcją Wyspy Żółwi są groty, wydrążone w białym kamieniu tutejszych skał.

Kalamaki – uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż wyspy Zakynthos. Nic w tym dziwnego, gdyż w praktyce Kalamaki należy do Parku Morskiego Zakynthos, którego nadrzędnym zadaniem jest ochrona fauny i flory wyspy. Tu również – podobnie jak na Marathonissi – spotkać można objęte ochroną żółwie morskie caretta – caretta. Warto uważnie przyglądać się wodzie, gdyż wspomniane zwierzęta często wynurzają się z morskiej toni; a widok jest niezwykły zwłaszcza, że średnica ich skorupy wynosi średnio aż 120 cm!

Jeśli macie ochotę na romantyczny wyjazd do miejsca, w którym nie tylko odpoczniecie, ale dodatkowo będziecie mogli obcować z naturą, to grecka wyspa Zakynthos z całą pewnością spełni wasze oczekiwania. Sądzicie, że po hucznym weselu stan waszego budżetu nie pozwoli na zagraniczny wyjazd? Bez obaw, atrakcyjne oferty umożliwiające realizację tego marzenia z łatwością znajdziecie na r.pl/grecja/zakynthos.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Podróż poślubna na Dominikanie
Podróż poślubna na Dominikanie
Reklamacja filmu ślubnego
Reklamacja filmu ślubnego
Jak odnaleźć się w setkach zdjęć i nie zwariować?
Jak odnaleźć się w setkach zdjęć i nie zwariować?
Reklama: