O czym powinniśmy wiedzieć przed ślubem Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych

O czym powinniśmy wiedzieć przed ślubem

O czym powinniśmy wiedzieć przed ślubem
Średnio 4.50 na 2 głosów

Planujesz ślub? Zatem czas na poważną rozmowę.

Uwierz, to ważniejsze niż pierścionek zaręczynowy. Bez omówienia kilku zasadniczych kwestii, wasze małżeństwo może legnąć w gruzach. I to szybciej niż ci się wydaje.

- Zawarcie małżeństwa to dla pary moment przełomowy. Partnerzy powinni podejmować tak ważną życiową decyzję w pełni świadomie. O sukcesie związku w dużym stopniu zadecyduje zgodność w sprawach fundamentalnych, takich jak system wartości czy plany rodzinne.

Nie bez znaczenia są jednak także drobnostki związane ze stylem życia czy upodobaniami. W rozmowach warto poruszyć kwestie: potomstwa, poglądów na karierę zawodową, marzeń i planów związanych z domem, sposobu rozwiązywania konfliktów, relacji rodzinnych, temperamentu i potrzeb w sferze erotycznej, pasji i ulubionych form spędzania wolnego czasu. Rozmowa może też dotyczyć obaw i niepokojów, oczekiwań wobec przyszłego współmałżonka, ewentualnych problemów do rozwiązania. Dzięki temu przyszli małżonkowie unikną potencjalnych nieporozumień i konfliktów - tłumaczy Sandra Nowacka-Jaskólska, psycholog z Kliniki Invicta w Warszawie.


Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane