Organizacja ślubu i wesela – o czym warto pamiętać? Wesele i Ślub z weselicho.net

Organizacja ślubu i wesela – o czym warto pamiętać?

Organizacja ślubu i wesela – o czym warto pamiętać?

Organizacja ślubu i wesela to wymagające przedsięwzięcie, które spędza sen z powiek niejednej osoby. Ogrom obowiązków, formalności oraz czynności, których należy dopilnować sprawia, że przygotowania do ślubu wielu parom kojarzą się głównie ze stresem, nieprzespanymi nocami i troską o to, czy wszystko wypadnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Wcale nie musi tak być! Organizacja wesela może być równie dobrze czasem, który będziemy wspominali z prawdziwą przyjemnością. Kluczem do sukcesu jest bowiem umiejętność planowania i korzystania ze sprawdzonych rozwiązań.

Organizacja ślubu kościelnego – o czym warto pamiętać?

Pary młode, które zdecydowały się na zawarcie ślubu w kościele (kościelnego po cywilnym lub konkordatowego), powinny ze sporym wyprzedzeniem udać się do kancelarii parafialnej i ustalić datę ślubu. Najlepiej zrobić to na ok. 12 miesięcy przed planowanym ślubem, czyli tuż po zaręczynach. Podczas spotkania z księdzem dowiemy się, jakich formalności musimy dopełnić oraz zapiszemy się na nauki przedmałżeńskie, które są jednym z warunków przystąpienia do sakramentu małżeństwa. Innym warunkiem jest tzw. protokół przedślubny.

Aby wziąć ślub konkordatowy, para młoda musi odwiedzić USC i uzyskać dokumenty niezbędne do zawarcia małżeństwa. Jest nim m. in. zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarciu małżeństwa, które należy dostarczyć do kancelarii parafialnej. Potrzebne będzie także zaświadczenie o odbyciu nauk przedmałżeńskich oraz wizycie w poradni rodzinnej. Kolejnym, formalnym krokiem, jest natomiast protokół przedślubny, który para wypełnia z księdzem na ok. 2-3 miesiące przed ślubem. Ostatnim krokiem przed ślubem w kościele są zapowiedzi, które ogłasza się na dwa tygodnie przed ceremonią. I to już wszystko! Po załatwieniu tych formalności młodzi mogą w pełni skupić się na organizacji wesela!

Organizacja wesela krok po kroku – jak ułatwić sobie to wymagające zadanie?

Organizacja wesela jest równie wymagającym zadaniem, co dopełnienie przedślubnych formalności. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać ze sprawdzonych narzędzi, które powstały specjalnie z myślą o przyszłych nowożeńców. Sporo ułatwień w tym zakresie oferuje portal ślubny, na którego łamach młodzi znajdą praktycznie wszystkie usługi ślubno-weselne. Ich zebranie w jednym miejscu znacząco skraca czas potrzebny na znalezienie i zarezerwowanie wymarzonej sali weselnej, wybór zespołu muzycznego, DJ-a lub fotografa czy znalezienie perfekcyjnej sukni ślubnej.

Portal ślubny wspiera także młodych, dostarczając im praktycznej wiedzy i inspiracji w postaci artykułów oraz zdjęć związanych z tematyką ślubno-weselną. Na jego łamach można dowiedzieć się, jak wygląda organizacja wesela krok po kroku, jakie pytania zawiera protokół przedślubny, a także jak udekorować salę weselną, aby jej wystrój wspaniale prezentował się na ślubnych fotografiach. Za jego pośrednictwem sprawdzimy także, ile kosztują poszczególne usługi oraz znajdziemy sprawdzonych wykonawców w cenie odpowiadającej rozmiarom naszego budżetu ślubnego. Wszystko to bez wychodzenia z domu, w łatwy, szybki i przyjemny sposób!

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Organizacja ślubu w pigułce: co każda panna młoda powinna wiedzieć?
Organizacja ślubu w pigułce: co każda panna młoda powinna wiedzieć?
Wesele jak z bajki - Warmia i Mazury
Wesele jak z bajki - Warmia i Mazury
Szukasz idealnych obrączek, a oferta Cię przerasta? Sprawdź niepowtarzalne propozycje od A&A
Szukasz idealnych obrączek, a oferta Cię przerasta? Sprawdź niepowtarzalne propozycje od A&A
Reklama: