Pierścionki zaręczynowe - jak o nie dbać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Pierścionki zaręczynowe - jak o nie dbać?

Pierścionki zaręczynowe - jak o nie dbać?
Średnio 4.54 na 13 głosów

Uważaj podczas sprzątania

Zmywanie naczyń, mycie okien, pranie ręczne – porządki domowe nie są najlepszymi przyjaciółmi biżuterii. Znajdujące się w detergentach substancje chemiczne wchodzą w różne reakcje z materiałami, z których wykonano pierścionki zaręczynowe. Mogą powodować uszkodzenia oraz odbarwienia, a podczas prac domowych łatwiej też o zarysowania. Jeśli więc planujesz sprzątanie, zdejmij na ten czas swoje cenne ozdoby, a po zakończeniu pracy umyj dokładnie ręce i dopiero wtedy załóż pierścionek. Jeśli zrobisz to przed umyciem rąk i jest on nawet delikatnie za luźny, może zsunąć się z palca i wpaść do odpływu.

Pierścionek powinnaś zdjąć również podczas aplikowania kremu do rąk czy smarowania ciała balsamem. Substancje chemiczne zawarte w tych kosmetykach wnikają bowiem w strukturę biżuterii i powodują jej uszkodzenia. Trudno jest też usunąć je z zagłębień błyskotki. Jeśli zaś ozdabia ją diament, uważaj na chlor – może on bowiem powodować nieodwracalne odbarwienia tych kamieni szlachetnych.

 

Przechowuj z rozwagą

Skoro już wiesz, że czasem trzeba zdjąć pierścionek, zwróć uwagę również na to, w jaki sposób go przechowujesz, kiedy nie ozdabia Twojej dłoni. Unikaj wkładania go do pudełek z inną biżuterią, ponieważ obijanie jednego metalu o drugi spowoduje uszkodzenia i zarysowania, przez które z czasem ozdoba straci swój nieskazitelny blask. Wkładaj ją do oddzielnego woreczka z materiału. Najlepiej zaś będzie przechowywać ją w niewielkim pudełeczku, które w środku posiada gąbkę i specjalne wgłębienie na pierścionek. W ten sposób zostanie on unieruchomiony i nie będzie obijał się o ścianki pudełka, a Ty zminimalizujesz ryzyko uszkodzeń.

Nie jest również najlepszym pomysłem noszenie dwóch pierścionków na sąsiadujących palcach. Będą one uderzać o siebie nawzajem, w wyniku czego powstaną liczne zarysowania.

 

Czyść w sprawdzony sposób

Jeśli zauważysz, że pierścionek uległ zabrudzeniu, możesz go wyczyścić za pomocą sprawdzonych domowych metod. Specjaliści polecają użycie w takiej sytuacji ciepłej wody z niewielką ilością mydła lub płynu do mycia naczyń, a następnie osuszenie biżuterii za pomocą ściereczki irchowej. Pomaga ona odzyskać ozdobom ich blask i piękny wygląd. Możesz też umieścić pierścionek w zimnej wodzie z amoniakiem, a po upływie 30 minut wyczyścić go miękką szczoteczką i delikatnie osuszyć. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń znajdujących się nawet w trudno dostępnych szczelinach.

 

Udaj się do specjalisty

Jeśli Twój pierścionek ulegnie poważnemu zabrudzeniu lub zauważysz, że stracił swój blask, a domowe metody nie przynoszą efektów, oddaj go w ręce profesjonalistów. Salony jubilerskie mają w swojej ofercie czyszczenie biżuterii, a dzięki takiej usłudze Twoja ozdoba znów stanie się tak piękna, jak w dniu zaręczyn.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Michelson Diamonds Global Sp. z o.o.

Jeśli chcesz poznać pełna ofertę pierścionków zaręczynowych kliknij tutaj.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: