Sala weselna w Warszawie i okolicach - od czego zacząć poszukiwania, na co zwrócić szczególną uwagę? Wesele i Ślub z weselicho.net

Sala weselna w Warszawie i okolicach - od czego zacząć poszukiwania, na co zwrócić szczególną uwagę?

Sala weselna w Warszawie i okolicach - od czego zacząć poszukiwania, na co zwrócić szczególną uwagę?

Sala weselna to największy wydatek, jaki musicie ponieść w związku z organizacją wesela. Nie warto zatem rezerwować jej zbyt pochopnie.

Na wstępie określcie liczbę gości

Organizację wesela najlepiej zacząć od przygotowania listy gości. Praktycznie każda sala ma maksymalny limit osób, jakie jest w stanie pomieścić. Jeśli nie będziecie zatem w stanie określić, ile osób będzie bawić się na waszym weselu, może ona okazać się zbyt duża lub za mała, w efekcie czego goście rozpierzchną się po sali lub będą tańczyć w ścisku.

W mieście czy za miastem?

Zarówno w Warszawie, jak i w jej najbliższej okolicy jest wiele sali weselnych. Zanim zdecydujecie się na którąś z nich, musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wystarczy wam, przestrzeń restauracji w centrum miasta, czy wolelibyście raczej spokojniejsze miejsce za miastem? Każda z wymienionych lokalizacji ma swoje plusy i minusy. Za miasto trudniej jest dojechać, ale sale weselne pod Warszawą zwykle dysponują także obszernym ogrodem, gdzie można chwilę odetchnąć. Możecie oczywiście zdecydować się na wynajęcie którejś ze śródmiejskich restauracji z ogrodem, ale koszt zabawy w takim lokalu będzie nieporównywalnie większy niż w sali za miastem.

Przetestujcie umiejętności kucharzy

Jeśli sala, którą macie na oku, prowadzi restaurację, koniecznie wybierzcie się do niej przed spotkaniem z właścicielami. To pozwoli wam ocenić umiejętności kucharzy, zatrudnionych w lokalu. Jeśli obiad wam posmakuje, umówcie się na spotkanie w sprawie rezerwacji i przejrzyjcie propozycje weselnego menu. Koniecznie zapytajcie też o to, czy lokal zapewnia tort oraz czy kuchnia serwuje posiłki dla wegetarian, wegan albo osób z nietolerancją glutenu. Niewykluczone, że wśród waszych gości pojawi się ktoś taki.

Upewnijcie się, że parkiet jest bezpieczny a klimatyzacja sprawna

Do tańca najlepszy jest drewniany parkiet. Podłoże z płytek ceramicznych niestety szybko męczy stopy i może być niebezpieczne, ponieważ na takiej powierzchni łatwo się poślizgnąć. Parkiet to nie jedyny detal, na jaki warto zwrócić uwagę podczas oględzin sali. Bardzo ważna jest też akustyka, źródła zasilania i temperatura panująca wewnątrz lokalu. Jeśli planujecie wesele latem, klimatyzatory to absolutna konieczność. Warto sprawdzić też jak wyglądają toalety, szatnia oraz parking dla gości.

Zapytajcie o dodatkowe atrakcje w cenie rezerwacji

Nowożeńcy prześcigają się w pomysłach na urozmaicenie zabawy swoim gościom. Fire show, animator dla dzieci, taniec we mgle – to tylko kilka z najpopularniejszych atrakcji weselnych. Jeśli również macie coś takiego w planach, upewnijcie się, że upatrzona sala dysponuje infrastrukturą do zrealizowania waszej atrakcji np. rozległym terenem zewnętrznym do tańca z pochodniami.

Wiele sali weselnych ma uwzględnione dodatkowe weselne atrakcje w ofercie. Należy do nich m.in. Rancho pod Bocianem (25 km pod Warszawą) - w cenie rezerwacji lokal zapewnia plener do sesji zdjęciowej i darmową kolację dla nowożeńców w pierwszą rocznicę ślubu. Za dopłatą można natomiast zamówić bufet przysmaków, barmana serwującego wymyślne drinki czy występ kapeli góralskiej.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Weselne menu - czym się kierować przy wyborze dań?
Weselne menu - czym się kierować przy wyborze dań?
Wyjątkowe auto  w wyjątkowym dniu
Wyjątkowe auto w wyjątkowym dniu
Planujesz wesele ? Oto kilka porad jak przygotować alkohol na tę wyjątkową okazję!
Planujesz wesele ? Oto kilka porad jak przygotować alkohol na tę wyjątkową okazję!
Reklama: