Urządzamy mały salon. Jak sofę wybrać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Urządzamy mały salon. Jak sofę wybrać?

Urządzamy mały salon. Jak sofę wybrać?
Średnio 4.75 na 4 głosów

Niewielkie przestrzenie trudno zagospodarować. W przypadku salonu jest to o tyle trudne, że musi on pomieścić meble wypoczynkowe. Na jakie się zdecydować? Czym kierować się przy wyborze sofy? I jaką wybrać, by służyła przez wiele lat? 

Szeroka oferta producentów

Nawet w niewielkich rozmiarów salonie musi pojawić się kanapa. Dla wszystkich urządzających to pomieszczenie ułatwieniem powinna być szeroka oferta producentów. Na rynku dostępne są sofy w różnych wymiarach, kolorach, wykonane z różnych materiałów. Wystarczy odwiedzić np. sklep internetowy: sofy24.pl, by przekonać się, że jest w czym wybierać.

Mnogość produktów może utrudniać wybór właściwej sofy. Większość z nas wybiera ten mebel, kierując się jego wyglądem i kolorystyką. Tymczasem na te elementy uwagę należy zwrócić na samym końcu. W pierwszej kolejności liczą się wymiary – sofa nie może być zbyt duża. W drugiej zaś - jej praktyczność.

Model spełniający kilka funkcji

Wybierając sofę do niewielkiego salonu, warto zwrócić uwagę na to, by spełniała ona kilka funkcji. Powinna być na tyle duża i wygodna, by umożliwiać komfortowy wypoczynek. Jeżeli ma być wykorzystywana również jako łóżko, warto wybrać sofę rozkładaną. W zależności od tego, jak często będzie rozkładana, konieczne jest zwrócenie uwagi na zastosowany mechanizm rozkładania.

Nowoczesne sofy rozkładane są najczęściej wyposażone w taki mechanizm, za pomocą którego możliwe jest przekształcenie kanapy w wygodne łóżko w ciągu kilku sekund. Dodatkowo projektuje się je w taki sposób, by np. poduszki były wykorzystane jako elementy łóżka. Dzięki temu nie jest konieczne szukanie na nie dodatkowego miejsca.

Narożnik lub sofa modułowa

Alternatywą dla sof są narożniki i sofy modułowe. Te pierwsze pozwalają za zagospodarowanie tzw. „trudnej” przestrzeni, czyli tej przy ścianach. Nabywając narożnik można zaoszczędzić miejsce i jednocześnie zyskać dużą, wygodną kanapę. Nie bez znaczenia jest też to, że można ją wykorzystywać jako szezlong.

Innym rozwiązaniem jest nabycie sofy modułowej. Taki produkt daje duże możliwości aranżacyjne. Ponieważ kanapa modułowa składa się z kilku mniejszych, możliwe jest jej dowolne ustawianie i rozkładanie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, sofę można przekształcić w kilka foteli. Co więcej, wielu producentów umożliwia nabycie pojedynczych elementów.

Klasyczna czy nowoczesna?

Gdy wymiar sofy, sofy modułowej lub narożnika został już wybrany, można pomyśleć o wykończeniu produktu. W aktualnej ofercie producentów mebli wypoczynkowych klienci znajdą zarówno sofy skórzane, jak i klasyczne. Nie brakuje też nowoczesnych. Wybierając wśród dostępnych modeli, warto pamiętać o stylu, w jakim został urządzony salon.

Sofy klasyczne sprawdzą się w pomieszczeniach zagospodarowanych zgodnie ze stylem rustykalnym czy vintage. W nowocześnie urządzonych salonach pojawić powinna się sofa skórzana lub nowoczesna – prosta, o geometrycznym kształcie. Na tym etapie warto też pamiętać o kolorystyce. Wybierając sofę należy zadbać, by nie odbiegała ona kolorem od pozostałych mebli i sprzętów znajdujących się w salonie.

To również warto kupić

Nabywając sofę, warto mieć na uwadze jej codzienne użytkowanie. W ofercie wielu sklepów znaleźć można np. praktyczne narzuty. Dzięki takiej możliwe jest zabezpieczenie materiałowego wykończenia kanapy przed zabrudzeniami. To rozwiązanie pozwalające też zaoszczędzić na konieczności częstego zlecania czyszczenia sofy firmom w tym wyspecjalizowanym. 


Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: