Zaproszenia na ślub w 7 krokach Wesele i Ślub z weselicho.net

Zaproszenia na ślub w 7 krokach

Zaproszenia na ślub w 7 krokach

Upewnij się, że Twoje zaproszenia będą odzwierciedlać wykreowaną w wyobraźni wizję ślubu. Jak to zrobić? Sprawdź i przeczytaj poniższy poradnik!


1. Przeprowadź "zwiady"

Przejdź się po sklepach w Twojej okolicy sprawdzając, czy znajdziesz tam pasujący Ci wzór. Nie masz jeszcze na niego pomysłu? Żaden problem – przejrzyj grafiki w internecie i znajdź tą, która najbardziej pasuje do Twojej koncepcji. Następnie staraj się odnaleźć podobny model w punktach stacjonarnych. Dobrym pomysłem jest tu również skorzystanie ze sklepów internetowych, które wyśląc Ci darmowe próbki w celu weryfikacji i zestawienia ich ze zdjęciami ze strony. Zwracaj na to uwagę, gdyż czasem piękne produkty w sieci znacząco odbiegają od tych, które będzie dane trzymać Ci w ręce! Ciekawym rozwiązaniem jest tu także opcja zajścia do drukarni, gdzie po przedstawieniu pożądanego wzoru będzie można sprawdzić, czy jest ona w stanie zaprojektować i zrealizować Twoje zamysły. Często okazuje się, że wychodzi to znacznie taniej, niż zamawianie gotowego zaproszenia.

2. Sporządź listę

Skrupulatnie przygotuj zawczasu listę gości, z uwzględnieniem, że po konsultacjach z połówką lub ze względów finansowych może ona ulec zmianie. Magia listy polega również na tym, że przelewając sprawy na papier niejako "wyrzucamy je z głowy", co w przypadku natłoku organizacyjnych obowiązków jest na wagę złota. W momencie osiągnięcia finalnego stanu zapraszanych osób – będziesz w stanie podliczyć koszty, co znacznie ułatwi Ci proces składania samego zamówienia.

3. Zarezerwuj czas na druk

Musisz pamiętać, że sam wydruk zaproszeń zajmuje zazwyczaj około 2-3 tygodnie, choć czasem potrafi to trwać również dłużej. Zdarzają się problemy techniczne, niedomówienia, bądź inne czynniki losowe – warto być na nie przygotowanym. Uwzględnij również dodatkowy okres czasu na zaadresowanie kopert, zwłaszcza, jeśli pragniesz robić to ręcznie!

4. Pamiętaj o bon tonie adresowania!

Choć problem ten może wydawać się z pozoru błahym, bardzo często przy rozpoczęciu planowania wysyłki zaproszeń nie wiemy, jak właściwie napisać niektóre dane. Mowa tu choćby o właściwej odmianie nazwiska wujostwa, unikalnym imieniu znajomego, czy tak prozaicznych kwestiach jak nazwa miejsca zaślubin lub nawet... poprawnej formie odmiany pełnego imienia rodziców chrzestnych!

5. Zrób testy

W momencie, gdy masz już przygotowaną całość projektu zaproszenia – daj je do przeczytania kilku osobom, nie mającym z nim wcześniej styczności. Czy potrafią odczytać je równie łatwo jak Ty? Czy wszystkie informacje są klarowne i w pełni zrozumiałe? Odpowiedzi na te, a także inne pytania, które możesz sobie ułożyć na kartce dadzą Ci stosunkowo jasny obraz tego, czy zaproszenie nie wymaga poprawek.


6. Przygotuj podstawowe informacje

W tym miejscu musisz zdecydować się, jakich form grzecznościowych będziesz używał i czy zastosujesz je do wszystkich gości konsekwentnie. Dla przykładu, mowa tu o sformułowaniach typu "Pan i Pani Dudzińscy" lub "Andrzej i Barbara Dudzińscy". Także dokładna lokalizacja, czas oraz wszystkie pokrewne informacje powinny zostać przez Ciebie wynotowane w pierwszej kolejności.

7. Konfiguracja stylu zaproszeń

Przemyślenie stylu, koloru i rozmiaru zaproszeń ma ogromną wagę. Warto przy komponowaniu ich całokształtu mieć na uwadze te podstawowe wskazówki:

- proste, klasyczne rodzaje czcionek umożliwiają Ci na umieszczenie większej ilości informacji; są też z reguły łatwiejsze w odczytaniu

- nieszablonowe, fantazyjne czcionki wyglądają dobrze jedynie, gdy występują w dużym rozmiarze

- dobrym pomysłem jest zestawienie czcionek na zasadzie kontrastu – bardziej wyrafinowane użyte powinny zostać do wyeksponowania Waszych imion i nazwisk, z kolei reszta, w standardowej wersji – do zapisania pozostałych danych

- dobierając czcionkę zawsze na początku zwracaj uwagę na inicjały występujące w Waszych imionach – to właśnie od nich powinna zależeć decyzja

Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą Wam podjąć odpowiednią decyzję odnośnie zaproszeń, które zechcecie użyć podczas organizacji niezwykłego dnia, jakim są zaślubiny. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać, aby nie poddawać się presji stresu, gdyż będzie to przysłowiowa "łyżka dziegciu w beczce miodu", zaś każda Młoda Para pragnie, by z jej świętem powiązane były wyłącznie przyjemne wspomnienia. Czyż nie tak? ;) Tego właśnie Wam życzymy – powodzenia w stworzeniu uroczystości rodem z Waszych snów!

Zdjęcia w artykule pochodzą ze strony partnera merytorycznego tekstu producenta zaproszeń ślubnych z-miłości

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.17 na 6 głosów

Czytaj również

Sesja ślubna - zalety współpracy z profesjonalistą
Sesja ślubna - zalety współpracy z profesjonalistą
Najpopularniejsze usługi fotografa ślubnego
Najpopularniejsze usługi fotografa ślubnego
Top 3 sposoby na sprawdzenie wierności narzeczonego
Top 3 sposoby na sprawdzenie wierności narzeczonego
Reklama: