Najpopularniejsze usługi fotografa ślubnego Wesele i Ślub z weselicho.net

Najpopularniejsze usługi fotografa ślubnego

Najpopularniejsze usługi fotografa ślubnego

Ślub to na tyle emocjonujące życiowe wydarzenie, że wiele spraw z nim związanych umyka naszej uwadze. Dobrze jest mieć coś, co o nich skutecznie przypomni. Taką pamiątką jest album z fotografiami ślubnymi, o którego zawartości możemy dowolnie decydować. Oto najpopularniejsze usługi fotograficzne wybierane przez Młode Pary.

Przygotowania do uroczystości w towarzystwie fotografa ślubnego

Nie wszyscy decydują się na wybór tej opcji, ale w ostatnich latach coraz więcej osób zatrudnia fotografa na czas przygotowań przedślubnych. Oczywiście, należy w tym przypadku pomyśleć o co najmniej dwóch fachowcach, którzy będą w tym samym czasie towarzyszyć obu bohaterom tego wielkiego dnia.

Sesja zdjęciowa z momentu przygotowań obejmuje głównie moment wyjścia z domu obojga przyszłych małżonków, błogosławienia im przez rodziców, bramy robione przez gości, wyjazd przystrojonych aut w kierunku świątyni. Zakres ten może być dowolnie zmieniany (po uprzednich ustaleniach z fotografem).

Galeria sesji przedślubnej http://emilsosnowski.pl/portfolio/tuz-przed-slubem/.

Ceremonia ślubna i zabawa weselna zamknięte w kadrach

fotografia-slubna

Podstawowe usługi – z których korzystają osoby, decydujące się na profesjonalnego fotografa – obejmują sesję zdjęciową z ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego.

Podczas uroczystej mszy świętej (w kościołach i cerkwiach) obowiązują ściśle określone reguły zachowania, które dotyczą także fotografa. W niektórych parafiach kapłani wymagają upoważnienia do fotografowania podczas liturgii na terenie danej archidiecezji. Aby je uzyskać, należy uprzednio wziąć udział w szkoleniu, które jest dodatkowo płatne. Jeśli wybrany przez nas usługodawca jest posiadaczem takiego zezwolenia, możemy być spokojni o jakość jego usług i pełną kulturę podczas wykonywania swoich obowiązków w tym szczególnym miejscu.

W trakcie weselnej zabawy najlepsze zdjęcia powstają wtedy, kiedy fotograf pozostaje niezauważony. To daje możliwość udokumentowania sytuacji, których uczestnicy – nieświadomi tego, że są obserwowani – zachowują się swobodnie i naturalnie.

Obsługa fotograficzna przyjęcia weselnego odbywa się zwykle do ustalonej godziny (najczęściej ok. 1.30). Do tego czasu utrwalone zostają wszystkie ważne wydarzenia, np.: przywitanie Młodych przez rodziców (chlebem i solą), pierwszy taniec, powitanie gości, zabawy oczepinowe, tort i tańce weselne.

Plener – nieodłączny element fotografii ślubnej

Kilka dni po całej uroczystości, kiedy emocje już opadną a zmęczenie przeminie, przychodzi czas na ostatnią sesję w typowo ślubnym klimacie – plener. Wśród usług fotografa może to być opcja wybrana jako dodatkowa lub element kompleksowej obsługi.

Miejsce i termin, w którym odbywa się sesja zdjęciowa, są uprzednio wybrane (z pomocą fotografa lub samodzielnie przez Nowożeńców) i precyzyjnie ustalone. Cena tej usługi uzależniona jest od czasu jej trwania (może to być od godziny do nawet kilku dni) oraz kosztów dotarcia podróży (i ewentualnych noclegów).

Sesja narzeczeńska – niestandardowa usługa zyskująca na popularności

Coraz więcej par decyduje się na ponadprogramową usługę, jaką jest sesja narzeczeńska, która odbywa się na podobnych zasadach jak plenerowa, ale ma miejsce przed zaślubinami.

Charakter tego spotkania jest również znacznie mniej oficjalny. Młodzi nie mają na sobie jeszcze odświętnych strojów (garnituru i białej sukni) ani obrączek. Ten symbol miłości małżeńskiej zastępuje natomiast pierścionek zaręczynowy na palcu przyszłej Żony, który jest zwykle uwydatniany na fotografiach ślubnych.

Podstawowa obsługa uroczystości ślubnych przez fotografa obejmuje ceremonię mszy świętej i przyjęcie weselne. Najczęściej pakiet ten wybierany jest w opcji poszerzonej o moment przygotowań oraz plener. Nowością na rynku usług fotografii ślubnej są natomiast sesje narzeczeńskie. Profesjonalne firmy najczęściej umożliwiają dowolne zmiany w zakresie świadczonych usług, które wynikają z potrzeb i osobistych preferencji Młodej Pary.

Więcej o pracy fotografa ślubnego przeczytać można na stronie www.emilsosnowski.pl.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Top 3 sposoby na sprawdzenie wierności narzeczonego
Top 3 sposoby na sprawdzenie wierności narzeczonego
Jak zaplanować wesele w Lublinie? 3 najważniejsze punkty planowania wesela
Jak zaplanować wesele w Lublinie? 3 najważniejsze punkty planowania wesela
Oświadczyny w 5 prostych krokach
Oświadczyny w 5 prostych krokach
Reklama: