Jak zaplanować wesele w Lublinie? 3 najważniejsze punkty planowania wesela Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Jak zaplanować wesele w Lublinie? 3 najważniejsze punkty planowania wesela

Jak zaplanować wesele w Lublinie? 3 najważniejsze punkty planowania wesela
Średnio 4.50 na 2 głosów

Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Nie dziwi więc fakt, że przygotowujemy się do niego sprawdzając każdą najdrobniejszą rzecz i planując to wydarzenie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby wesele się udało?

Lokal spełniający oczekiwania

Podstawą wspaniałego przyjęcia weselnego jest dobry lokal. W odpowiednim klimacie, z wystarczającą ilością miejsc, z miejscem do wieczornych spacerów i z wygodnym parkingiem. Te wszystkie cechy powinien mieć idealny lokal weselny. Budynki można wybierać biorąc pod uwagę różne czynniki, jednak pamiętajmy, aby zachować spójność: wystrój lokalu, jego styl oraz charakter wesela powinny do siebie pasować. Eleganckie wesele urządzone w gospodzie może stracić swoją formę, podobnie jak uroczystość w stylu boho zorganizowana w wykwintnych wnętrzach. Najlepszym wyjściem są stare dwory lub budynki z otaczającym je parkiem – taki lokal będzie pasował do większości wesel, a dodatkowo zapewni miejsce do spacerów, dziecięcych zabaw czy sesji zdjęciowych. Te wszystkie wymagania spełnia Dworek Arkadia w Strzyżewicach koło Lublina.

Jedzenie dla największych smakoszy

Kolejnym filarem udanego wesela jest jedzenie. Dobre jedzenie to zadowoleni goście – od tej zasady nie ma ustępstw i wyjątków. Przyjęcie weselne trwa zazwyczaj kilka do kilkunastu godzin, w trakcie których goście posilają się obiadem, kolacjami, ciastami, sałatkami i wieloma innymi przysmakami wystawionymi na stołach. Jeśli jedzenie nie będzie smakowało lub jego ilość nie będzie wystarczająca na pewno zostanie to zauważone i zapamiętane. Jedzenie to jedna z rzeczy, które pamiętamy jeszcze długo po zakończeniu uroczystości. Dlatego warto postarać się o najlepsze i najsmaczniejsze dania – takie zawsze serwowane są w Dworku Arkadia. Kucharze powinni zadbać zarówno o zaspokojenie kubków smakowych gości, jak i Młodej Pary oraz dostosować menu do postawionych wymagań.

Muzyka wpadająca w ucho i pod nogę

Bez wątpienia trzecim fundamentem świetnego wesela jest muzyka. W tym wypadku możemy rozważyć dwie opcje: zespół lub DJ. Jeżeli decydujemy się na zespół, dobrze jest wcześniej przesłuchać utwory demo (często dostępne na stronach internetowych zespołów) lub inne nagrania dostępne w internecie. Idealnie byłoby sprawdzić na innej imprezie, jak zespół wypada na żywo. Niestety, nie zawsze mamy taką możliwość, więc można skorzystać z opinii wystawianych na forach i w mediach społecznościowych. DJ to coraz bardziej popularny wybór na przyjęcia weselne, zwłaszcza mniejsze lub z mniejszym budżetem. Zdarza się, że dobry DJ potrafi bawić ludzi lepiej niż niejeden zespół! Jeszcze przed weselem dobrze jest skonsultować repertuar z zespołem lub DJ’em – unikniemy wtedy zabawy przy nielubianych utworach.

Organizacja wesela to duże przedsięwzięcie. Jednak zwracając uwagę na kilka najważniejszych punktów mamy pewność, że przyjęcie będzie udane, a goście zadowoleni i we wspólne życie wejdziemy z uśmiechem na ustach i poczuciem dobrze zorganizowanej imprezy.

Dworek Arkadia

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:


Najczęściej czytane