Najpopularniejsze atrakcje weselne - skusisz się? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Najpopularniejsze atrakcje weselne - skusisz się?

Najpopularniejsze atrakcje weselne - skusisz się?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej pary. Z antropologicznego punktu widzenia zawarcie związku małżeńskiego jest jednym z tak zwanych obrzędów przejścia. Młodzi ludzie wkraczają w zupełnie nowe role, porzucając jednocześnie te stare – ich życie diametralnie się zmienia.

Jednym ze zwyczajów weselnych, który w sposób symboliczny pokazuje ową przemianę, są oczepiny, które tradycyjnie powinny odbyć się o północy. W tym ważnym dniu młodym małżonkom towarzyszy ich rodzina i przyjaciele, którzy pragną ich wspierać i złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności na nowej drodze życia. Choć sama ceremonia ślubu zmusza do refleksji, jest piękna i wzruszająca – nie oszukujmy się – tak naprawdę wszyscy czekają na… wesele! Powinno być głośno, radośnie i oczywiście z tak zwaną pompą. Już niebawem wypowiesz sakramentalne „tak”? Sprawdź, jakie atrakcje weselne cieszą się obecnie największym zainteresowaniem!

Obrączki srebrne, złote, platynowe?

Zanim będziesz bawić się na własnym weselu do białego rana wraz z najbliższymi Ci osobami, przed Tobą bardzo długa, miejscami wyboista droga. Przygotowania przedślubne oczywiście nie muszą się wiązać z mnóstwem stresu i problemów, ale chcąc tego uniknąć, musisz całą procedurę wdrożyć w życie odpowiednio wcześniej. Ile czasu potrzebujesz? To kwestia bardzo indywidualna, bowiem wszystko zależy od tego, jakie masz plany, gdzie chcesz urządzić wesele, ile osób chcesz zaprosić, jakie atrakcje przewidujesz. Skromne wesele na niedużą liczbę gości można przygotować nawet na przysłowiową ostatnią chwilę, czyli np. na miesiąc lub dwa przed wielkim dniem. Jeśli jednak marzy Ci się huczne weselisko w miejscu, które cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród młodych par, jeśli pragniesz uraczyć gości mnóstwem szalonych niespodzianek, zacznij planować wszystko nie później niż na rok, a nawet dwa lata przed ślubem.

Rzecz jasna najważniejszym elementem, bez którego po prostu nie może się odbyć ślub, są obrączki – od tego zacznij. Mogą to być obrączki srebrne, złote, platynowe czy wykonane z jeszcze innego kruszcu lub połączenia kilku różnych. Choć jeszcze do niedawna dominowało żółte złoto, obecnie nie ma żadnych zasad, które nakazywałyby wybór właśnie tego metalu szlachetnego.

Atrakcje weselne na miarę XXI wieku

Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie coraz ciekawszych i coraz bardziej zaskakujących atrakcji weselnych. Dobry wodzirej, który zaangażuje nawet najbardziej ospałych gości weselnych, to prawdziwy skarb i absolutne „must have” na każdym weselu, ale i on schodzi na nieco dalszy plan przy obecnym ogromie atrakcji. Na co warto zwrócić uwagę?

1. Dawniej popularne wypuszczanie białych gołębi przez młodą parę coraz częściej zostaje zastępowane np. wypuszczaniem motyli – widok jest naprawdę zjawiskowy. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się profesjonalny pokaz puszczania baniek mydlanych i uwierz, że nie tylko najmłodsi goście mają przy tym fantastyczną zabawę!

2. A skoro już jesteśmy przy dzieciach, koniecznie trzeba urządzić dla nich jakiś specjalny kącik z atrakcjami. Dzięki temu maluchy zajmą się czymś ciekawym, a dorośli będą mogli w tym czasie spokojnie zjeść i porozmawiać. Dzieci powinny mieć osobne, małe stoliczki, przy których będą mogły się bawić i integrować z pozostałymi uczestnikami w ich grupie wiekowej. Warto też zadbać o to, aby przy obiekcie weselnym był plenerowy plac zabaw.

3. Wracając jednak do bardzo oryginalnych atrakcji weselnych, już tradycją stał się pierwszy taniec. Zamiast jednak klasycznego walca w wykonaniu pary młodej, można się zdecydować się np. na profesjonalnych tancerzy, którzy nie tylko dadzą wspaniały pokaz, ale też urządzą krótki kurs tańca i wciągną do zabawy wszystkich gości.

4. Kiedy zapadnie zmrok, warto urządzić pokaz sztucznych ogni lub np. popularne obecnie puszczanie lampionów szczęścia.

5. Kolejny hit weselny to fotobudka, w której każdy z gości może sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, a dokładniej rzecz ujmując, niemal nieograniczoną ilość zdjęć. W żadnej fotobudce nie może zabraknąć interesujących rekwizytów do przebierania.

6. Fontanna czekoladowa – nie tylko smakuje, ale też prezentuje się wyjątkowo okazale. Nic dodać, nic ująć!

7. Obawiasz się, że powyższe propozycje to jeszcze za mało, aby zadowolić bardzo wymagających gości? Nie ma problemu – następna świetna propozycja to pokaz barmański. Choć nie jest to pomysł nowy i może wydawać się niektórym nieco „passe”, nic bardziej mylnego! Świetny barman potrafi zrobić prawdziwe cuda z rozmaitych napojów i przyciągnąć uwagę nawet najbardziej marudnych i wybrednych gości.

8. A może iluzjonista? Wszelkiego rodzaju klauni, komicy i właśnie iluzjoniści w pewnej chwili zeszli na dość długi czas z weselnej sceny, bo wyparci zostali przez inne, bardziej „modne” atrakcje i tym samym uznano ich za nudnych. Dobry iluzjonista naprawdę potrafi zdziałać cuda i swoimi niezwykłymi sztuczkami zainteresuje nie tylko dzieci – propozycja warta przemyślenia!

9. Na koniec coś mocnego – teatr ognia. Atrakcja, jak zresztą kilka pozostałych, do tanich nie należy, ale wrażenia po takim pokazie są niezapomniane. Naturalnie w grę wchodzą wyłącznie profesjonaliści, którzy przygotują performance z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wszystko to brzmi świetnie i z pewnością jest warte swojej ceny, ale… Tutaj najważniejsza rada – niezależnie od tego, na jakie atrakcje się zdecydujesz, koniecznie wybierz profesjonalistów, którzy mają spore doświadczenie w tym, co robią i cieszą się doskonałą opinią. W innym przypadku iluzjonista rzeczywiście może wypaść żenująco, teatr ognia skończy się poparzeniami, a fotobudka… nie zadziała. Zasada jest bardzo prosta. Jeśli już decydujesz się na tego rodzaju atrakcje, postaw na jakość. Czasem, jeśli jest to kwestia finansów, a zazwyczaj jest, lepiej z pewnych atrakcji zrezygnować i zamiast np. pięciu, zapewnić gościom trzy niespodzianki, ale na naprawdę wysokim poziomie!

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: