Pierścionek zaręczynowy - warto być tradycyjnym Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Pierścionek zaręczynowy - warto być tradycyjnym

Pierścionek zaręczynowy - warto  być tradycyjnym
Średnio 4.00 na 2 głosów

Historia obdarowywania ukochanej pierścionkiem sięga XV wieku. W 1477 r., Maria Burgundzka przyjęła pierścionek zaręczynowy z brylantem od Arcyksięcia Maksymiliana. Od tego czasu uznaje się, że ten właśnie „drobiazg” darowany ukochanej kobiecie, powinien być wysadzany brylantami lub diamentami.

Jaki pierścionek jest najbardziej odpowiedni?

Z pewnością nie należy zbyt daleko odbiegać od tradycyjnego wzorca. Nawet najpiękniejszy i kosztowny pierścionek, który nie jest zdobiony kamieniami, nie będzie tak jednoznacznie kojarzył się z zaręczynami, jak pierścionek z brylantem lub diamentem. Pierścionek ma być symbolem jednego z najważniejszych dni w życiu pary, zatem niech jego przekaz będzie czytelny dla wszystkich.

Zakup wysadzanego kamieniami pierścionka nie musi nadwyrężać budżetu mężczyzny. Najczęściej tanie pierścionki zaręczynowe niczym nie różnią się od tych z drogich sklepów. Mają tak samo piękny wygląd i są wytworzone z takich samych, szlachetnych materiałów.

Ostrożnie z fasonem pierścionka

Aby pierścionek cieszył oko właścicielki, przyszły narzeczony powinien przyjrzeć się noszonej przez nią dotychczas biżuterii. Jeśli ozdabia się nią oszczędnie, a większość kolczyków, czy pierścionków ma prostą formę, dobrze jest dobrać pierścionek zaręczynowy bardzo delikatny i bez zbędnych zdobień. Wystarczy kamień umieszczony w delikatnym i prostym koszyczku.

Kobiety, które lubują się w biżuterii o sporych rozmiarach i noszą ją w dużych ilościach, bardziej docenią np. pierścionek z diamentami w połączeniu z perłą, czy też pierścionek z brylantami otoczone przepięknym wzorem.

Bez względu na preferencje przyszłej narzeczonej, warto wziąć pod uwagę również sugestie specjalistów. Ci zaś uważają, że pierścionek zaręczynowy powinien być ponadczasowy. Na podstawie faktu, że teraz dziewczyna nosi dość ekstrawagancką biżuterię, nie należy wysnuwać wniosku, iż tak będzie zawsze. Pierścionki, o nieprzemijającej urodzie mają najczęściej klasyczną, niewydumaną formę. Pasują do każdego wieku i praktycznie do każdego stylu.

Pierścionek złoty, czy srebrny?

W tej kwestii panuje pełna dowolność. Jeśli narzeczona preferuje srebrną biżuterię, dobrze jest pozostać przy tym kolorze pierścionka. Pierścionek zaręczynowy, bardziej szlachetny niż pozostałe pierścionki, może być wykonany z białego złota. Wówczas nie będzie odbiegał kolorystycznie od pozostałych. Jeśli jej ozdoby mają różne kolory, można zdecydować się na złoto mieszane. Klasyczne pierścionki zaręczynowe są jednak wyrabiane ze złota. Dla tych, którzy chcą być jak najbliżej tradycji, to najbardziej atrakcyjna propozycja.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: