Pierwsza wizyta u teściów - zrób dobre wrażenie! Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Pierwsza wizyta u teściów - zrób dobre wrażenie!

Pierwsza wizyta u teściów - zrób dobre wrażenie!
Średnio 4.67 na 3 głosów

Pierwsza wizyta u przyszłych teściów to wyzwanie dla dwóch stron – dla ciebie, żeby dobrze wypaść i dla rodziców narzeczonego – żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Na ich zachowa nie masz wpływu, jednak na swoje już tak. Czym oczarować przyszłych teściów? O czym warto pamiętać, by nie popełnić faux pas? Użyj swojego uroku osobistego, a do tego pamiętaj o kilku prostych wskazówkach!

Kiedy przyszła teściowa piecze swoją popisową pierś z kaczki, Ty nerwowo szykujesz się do wyjścia. Stres nie jest twoim sprzymierzeńcem, ale opanowanie i dobre samopoczucie. Skąd je wziąć? Dobrze przygotować się do rozmowy, w końcu jeśli rodzice kochają syna, pokochają także jego wybrankę.

11 sekund

Jak wskazują badania, masz 11 sekund na zrobienie dobrego wrażenia. Stąd opowieści o first impression nabierają sensu, a przysłowia o ocenianiu książki po okładce można włożyć miedzy bajki. W trakcie 11 sekund decydujemy, czy dana osoba jest wiarygodna i sympatyczna, niezależnie czy jesteśmy na randce, spotkaniu biznesowym czy kawie z przyszłą teściową. Oczywiście wrażenie może być mylne, a dopiero w trakcie rozmowy wyjdzie, że nasz typ się nie zgadza. Jednak istnieją sposoby na zdobycie przychylności rozmówców.

Szata zdobi człowieka

Urok osobisty to jedno, wygląd – to drugie. Połączenie tych 2 składników to idealny przepis na dobre wrażenie. Jak się zatem ubrać? Niedzielny obiad to ważna okazja, jednak nie tak ważna, by ubierać się nadzwyczaj szykownie. Z drugiej strony zbyt sportowy strój może nie spodobać się konserwatywnym rodzicom. Ubierz się tak, byś czuła się swobodnie, a jednocześnie elegancko – w ten sposób okażesz szacunek rozmówcom. Pamiętaj o detalach, ale jednocześnie nie przesadź z ich wielością. Wygląd to także makijaż – nie idziesz na imprezę, więc zrezygnuj z krzykliwego looku. Całość najlepiej uzupełni zapach perfum, to z nimi będziesz identyfikowana, dlatego wybierz coś subtelnego, jak Lacoste Pour Femme. Cedrowa woń nada także pewności siebie.

Czas na rozmowę

To właśnie podczas rozmowy możesz pokazujesz, jaka jesteś. Pogawędką w ciepłym, sympatycznym tonie nie wymaga zbyt wielkiego przygotowania – możesz poruszać tematy zainteresowań czy gotowania. Najlepiej jak wcześniej zapytasz narzeczonego o zainteresowania jego rodziców. Ważne by podczas rozmowy utrzymywać kontakt wzrokowy, a jeśli rozmowa nie jest zbyt interesująca, nie dać po sobie poznać znudzenia. Najlepiej nie podejmować tematów, które są zapalnikami konfliktu, jak polityka, religia czy stosunek do homoseksualistów. Takie tematy często są początkiem kłótni. Jeśli zostaniesz zasypana gradem niewygodnych pytań, pamiętaj o tym, że zawsze możesz w kulturalny sposób zmienić temat rozmowy.

Drobny upominek

Wszyscy kochamy upominki, a także komplementy. Teściowa ucieszy się, jeśli pierś z kaczki będzie Ci smakowała, a ty skomplementujesz jej obiad. W dobrym tonie są także drobne upominki. Jednak zbyt kosztowny prezent może wprowadzić teściów w lekkie zakłopotanie.

Pamiętaj, że najważniejsze jest pozytywne nastawienie do spotkania i życzliwość. Wtedy z pewnością zdobędziesz sympatię przyszłych teściów.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: