Organizujesz wesele pod chmurką? Oto, o czym musisz pamiętać Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Organizujesz wesele pod chmurką? Oto, o czym musisz pamiętać

Organizujesz wesele pod chmurką? Oto, o czym musisz pamiętać
Średnio 4.50 na 2 głosów

Ślub to ten dzień w życiu, kiedy absolutnie wszystko musi iść zgodnie z planem. Przepiękna suknia, perfekcyjnie dobrane kwiaty, niezapomniana uroczystość w kościele lub urzędzie stanu cywilnego oraz oczywiście – wesele. Bo to je goście zapamiętają najdłużej. Jeżeli chcesz, żeby było niezapomniane, pomyśl o organizacji imprezy na świeżym powietrzu. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne.

Oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, by ten dzień był naprawdę cudowny.

„Pod chmurką”, czyli gdzie?

Opcji do wyboru macie co najmniej kilka. Po pierwsze – wersja najprostsza i najtańsza: własny ogród. Jeśli dysponujecie odpowiednio dużą przestrzenią przy domu czy malowniczą łąką przy górskiej działce – macie odpowiedź na pytanie „gdzie”. Ale spokojnie, na tym możliwości się nie kończą. Są jeszcze przecież piękne parki przy pałacach i innych obiektach historycznych oraz tereny zielone przy hotelach oraz ośrodkach wypoczynkowych. Ta druga opcja zazwyczaj zapewni również kompleksowe wsparcie organizacyjne, bo dla hotelu organizacja wesela w plenerze to nie problem.

Kiedy? Czyli problemy pogodowe

Nie ukrywajmy: polska pogoda bywa kapryśna, i to bardzo. Nawet w środku upalnego lata może nas dopaść ulewa. Jeśli jednak planujecie wesele w plenerze – najbezpieczniejsze będą miesiące letnie właśnie – czerwiec, lipiec oraz sierpień. Końcówka maja i początek września również nie powinny sprawić problemów.

By jednak zapobiec jakimkolwiek niepotrzebnym komplikacjom – zawsze można pomyśleć o wynajęciu specjalnego namiotu na tego typu eventy. Wbrew pozorom, ich koszt nie jest wysoki, a odpowiednio przystrojone – stworzą idealną oprawę dla najważniejszego w Waszym życiu przyjęcia. Trochę kwiatów, właściwe oświetlenie – to zachwyci nawet najbardziej wymagających gości.

Miejsce do śpiewu i tańca

Nie zapominajmy, że wesele to nie tylko biesiadowanie, ale przede wszystkim taniec, i to aż do białego rana. Potrzebne jest zatem dobre miejsce – tak dla orkiestry, jak i dla tych, którzy rzucą się w radosne pląsy na cześć Pary Młodej. Rozstawienie sprzętu bezpośrednio na zielonej trawce nie wchodzi w grę – podobnie, jak taniec w butach na obcasach na grząskim podłożu. To nie tylko mało estetyczne, ale i niebezpieczne. A o poślizgnięcie się w długiej sukience naprawdę nietrudno!

By rozwiązać ten problem, warto zainwestować w wynajem scenicznego podestu dla orkiestry oraz profesjonalnego parkietu tanecznego. Odpowiednio ustawione, staną się ozdobą weselnej przestrzeni, a jednocześnie zapewnią rewelacyjne warunki do zabawy – i gościom i zatrudnionemu zespołowi. Koszt wynajmu nie jest wysoki, a firmy, które się tym zajmują, takie jak choćby BSC System, oferują zarówno sam wynajem, jak i dowóz i rozstawienie wszystkich akcesoriów na miejscu – tak, by konstrukcja stała bezpiecznie i nie zawiodła nawet podczas najbardziej zwariowanej zabawy.

Efektowe zakończenie imprezy

Skoro już wesele organizujemy w plenerze – wykorzystajmy możliwości zabawy pod gwiazdami do maksimum. Jak? Ot, choćby organizując pokaz sztucznych ogni, czy w wersji tańszej (ale równie efektownej), puszczając tzw. chińskie lampiony do nieba. Efekt estetyczny – na przykład o północy, tuż przed oczepinami – zachwyci każdego gościa!

Organizacja plenerowego wesela w Polsce jest możliwa. Wystarczy tylko chcieć, by spełnić marzenia o imprezie życia!

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: