Smartfonowe planowanie wesela - czy to dobre rozwiązanie? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Smartfonowe planowanie wesela - czy to dobre rozwiązanie?

Smartfonowe planowanie wesela - czy to dobre rozwiązanie?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Nowoczesne telefony zachwycają mnogością funkcji oraz zastosowań. Co ciekawe, smartfon jest urządzeniem właściwie niezbędnym także podczas planowania i organizacji wesela.

Jeden z najpiękniejszych dni w życiu

Ślub to wydarzenie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Dwoje ludzi pragnie sobie przysiąc miłość i spędzić razem resztę dni – taka okazja wymaga odpowiedniej oprawy. A najlepszą celebracją tego szczęśliwego dnia jest wesele w gronie rodziny i przyjaciół. Zależnie od preferencji bądź możliwości finansowych, przyjęcie może być huczne i pełne atrakcji, bądź kameralne, odbywające się w mniejszym gronie. W każdej sytuacji wymaga ono jednak odpowiedniej organizacji, nawet jeśli młoda para korzysta z usług doświadczonej agencji.

Jako że organizowaniem wesela zajmujemy się raczej rzadko, zadanie to może okazać się stosunkowo trudne i bardzo zajmujące. Z pomocą przychodzą na szczęście nowoczesne technologie, i to w postaci smartfona, którego masz praktycznie zawsze w zasięgu ręki. Sprawdź, jak funkcjonalne urządzenie, np. telefon Huawei P9, może pomóc w załatwianiu sprawunków związanych z weselem.

Przede wszystkim dobry plan

To absolutna podstawa nie tylko w organizacji wesela, ale właściwie organizacji czegokolwiek. Odpowiednio skonstruowany terminarz powinien uwzględniać wszystkie elementy przygotowań. Należy wyznaczyć sobie małe deadline’y, do których powinno się doprecyzować wszystkie zagadnienia związane z poszczególnymi kwestiami – np. salą weselną, zespołem lub DJ-em, menu dla gości czy dodatkowymi atrakcjami.

Dobrą praktyką jest pozostawienie sobie pewnego zapasu czasu na nieoczekiwane wydarzenia. Różnego rodzaju zdarzenia losowe mogą sprawić, że w ostatniej chwili nie obędzie się bez zmiany planu. Jeśli pozostawisz sobie choćby niewielkie okno czasowe, rośnie szansa, że nadrobisz ewentualne zaległości lub dopracujesz pozostałe elementy.

Aplikacje mobilne – plannery w telefonie Huawei P9

W ostatnich latach coraz popularniejsze są (i to nie bez przyczyny) różnego rodzaju mobilne plannery, które czynią organizację wesela znacznie prostszą. Programami, takimi jak np. Mr. Planner, możesz zastąpić kalendarz, arkusz kalkulacyjny i podręczne notatki. Aplikacja dostępna jest na najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, iOS oraz Windows Mobile.

Wspomniany już Mr. Planner pozwala na ułożenie optymalnego harmonogramu działań oraz ustawienie przypomnień, aby nie pominąć niczego ważnego. Dzięki temu w porę zarezerwujesz wizytę w salonie kosmetycznym lub umówisz się do fryzjera. Nie zapomnisz także o obejrzeniu sali weselnej.

Jedną z kluczowych kwestii jest zawsze kosztorys. Mobilne aplikacje pozwalają na kontrolę wydatków oraz ich grupowanie, dzięki czemu za pomocą zaledwie kilku kliknięć można sprawdzić, jak prezentuje się obecna piramida kosztów. Ciekawą funkcją jest ustawienie limitu wydatków, co może zapobiec przeznaczeniu zbyt wysokich kwot np. na fotografa czy kamerzystę. W końcu w weselnym szaleństwie łatwo się zatracić.

Pamiętaj o gościach

Weselne świętowanie nie miałoby swojego wyjątkowego klimatu, gdyby zabrakło gości. Nie jest istotne, czy na ceremonii pojawi się kilkoro najbliższych, czy w planach jest zaproszenie kilkuset osób. Ważne, aby osoby te były naprawdę Ci bliskie i aby w tę jedyną w swoim rodzaju noc, bawiły się znakomicie wspólnie z Tobą.

Pamiętaj też, że nie musisz zapraszać całej rodziny - np. tej dalekiej, niewidzianej od lat. Choć to może nieco wbrew tradycji, w ostatnich latach popularne stają się obiady weselna oraz imprezy ze znajomymi, przez co osoby towarzyskie nie muszą prowadzić trudnej selekcji gości.

Planowanie wesela ze smartfonem

Wniosek jest zatem prosty – organizacja wesela z wykorzystaniem własnego telefonu jest doskonałym pomysłem. Nie dość, że dostępne urządzenia i aplikacje są bardzo funkcjonalne, to jeszcze wszystkie potrzebne informacje masz zawsze ze sobą. Nie musisz zasypywać się stosem notatek, czy pamiętać o każdy szczególe – wystarczy, że zapiszesz to w swoim smartfonie.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: