W welonie czy bez? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

W welonie czy bez?

W welonie czy bez?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Nie jedna Panna Młoda stanęła przed dylematem czy do ślubu ma iść w welonie czy bez. Sprawa wcale nie jest taka prosta ponieważ większość z nas kojarzy Panią Młodą właśnie z welonem, ale co wtedy jeśli ten welon nie pasuje do naszej wymarzonej sukni.

Warto przypomnieć skąd w ogóle pochodzi welon i jakie on miał znaczenie.

Słowo "welon" pochodzące od łacińskiego "velum" oznacza upiętą u głowy przeźroczystą zasłonę. Jako element garderoby panny młodej występował on na pewno już w starożytnej Grecji. To właśnie z welonem w ręce przedstawiany jest Hymen - bożek weselny i opiekun młodych małżeństw.

W Średniowieczu welon często przysłaniał głowy dorastających dziewcząt. Zdobiono go dodatkowo metalową obręczą w kształcie diademu lub po prostu wieńcem kwiatów. W czasach, gdy strój weselny był przypisany jedynie najbogatszym to właśnie welon wykonany z luźno tkanej materii spełniał rolę atrybutu każdej panny młodej.

Welon ślubny dawniej symbolizował czystość i niewinność panny młodej, dziś pełni głównie zadanie ozdobne. Welon ślubny jest bowiem romantycznym dopełnieniem stroju, delikatnie podkreśla urodę kobiety i dodaje jej tajemniczości.

Jaki welon ślubny wybrać?

Czy ma to być długi po ziemię, tradycyjny ślubny welon z tiulu, czy delikatnie opadająca na ramiona, haftowana ręcznie mgiełka, czy też króciutki i symboliczny stroik?

Welon ślubny powinien być starannie dobrany zarówno do typu urody kobiety, jak i charakteru sukni.. Welony mogą być długie lub krótkie, mogą zasłaniać twarz lub nie - niektóre nowoczesne panny młode w ogóle nie zdecydują się na welon. Latest wedding dresses uk for sale online.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie chcieć zakładać ślubnego welonu. Może wychodzisz za mąż na zewnątrz i boisz się, że wiatr będzie zawiewać welon w niewłaściwą stronę lub może chcesz pokazać swoje włosy, a nie je zakrywać. Niektórzy uważają, że Pannie Młodej z „brzuszkiem” nie pasuje albo, gdy wychodzimy za mąż kolejny raz lub jesteśmy już w średnim wieku. Niezależnie od powodów pamiętaj, że to twój ślub i powinnaś czuć się na nim komfortowo. Nie ma żadnych zasad mówiących, że panna młoda musi założyć welon na ślubie, zależy to całkowicie od Ciebie.

Czy zdecydujesz się na welon czy nie, upewnij się, że jest to decyzja podjęta w oparciu o własne pragnienia, a nie o to czego chciałaby przyjaciółka lub członkowie rodziny. To jest twój ślub i powinnaś czuć się wygodnie i komfortowo (z welonem czy bez).

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: