Weekend we Dwoje we Wrocławiu Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Weekend we Dwoje we Wrocławiu

Weekend we Dwoje we Wrocławiu
Średnio 4.50 na 2 głosów

Nazywany "drugą Wenecją" Wrocław jest idealnym miejscem do spędzenia weekendu tylko we dwoje.

Atrakcje Wrocławia

Ponad tysiąc lat historii sprawiło, że Wrocław liczbą zabytków nie ustępuje wielu europejskim miastom. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest Rynek. W okresie średniowiecza pełnił on funkcję placu targowego. Dzisiaj jego funkcja uległa zmianie. Ograniczony do minimum ruch samochodowy sprawił, że rynek stał się miejscem spacerów nie tylko wrocławian, ale także licznie odwiedzających miasto turystów. Ulubionym miejscem spotkań jest pomnik Aleksandra Fredry. W części zachodniej Rynku znajduje się fontanna, którą mieszkańcy na cześć prezydenta miasta Bogdana Zdrojewskiego nazywają Zdrojem.

Najbardziej rozpoznawalną budowlą na Rynku jest okazały zbudowany w stylu późnego gotyku Ratusz. W jego piwnicach działa Piwnica Świdnicka. Założona w roku 1273 gościła w swoich murach między innymi Fryderyka Chopina, Juliusza Słowackiego, Józefa Wybickiego i niemieckiego poetę Johanna Wolfganga Goethe. Piwnica Świdnicka to jedne z najbardziej popularnych we Wrocławiu lokali gastronomicznych. Radca kryminalny wrocławskiej policji Eberhard Mock to bohater wielu książek autorstwa Marka Krajewskiego. Miłośnicy twórczości M. Krajewskiego i Eberharda Mocka mogą podążyć jego śladami. Trasa wędrówki śladami rady zaczyna się przy ulicy Podwale i prowadzi między innymi przez ulicę Świdnicką i Plac Teatralny.

Zakochani z pewnością odwiedzą Most Tumski. Ten zbudowany pod koniec XIX wieku most przez mieszkańców Wrocławia uważany jest za miejsce najbardziej romantyczne w całym mieście. Most odwiedzają chyba wszystkie zakochane pary nie tylko z Wrocławia. Na moście wieszają kłódki, klucz do nich wyrzucają do przepływającej pod mostem Odry. Ma to być symbolem wiecznej miłości. Most Tumski szczególnie pięknie wygląda w godzinach wieczornych, kiedy płonie na nim 91 gazowych latarni.

Gdzie nocować we Wrocławiu?

Ze znalezieniem noclegu na romantyczny weekend we dwoje nie ma żadnych problemów. Miasto ma bardzo bogatą infrastrukturę noclegową. W mieście czeka mnóstwo hoteli. Na mniej zamożnych i wymagających turystów czeka także spora liczba hosteli. Alternatywą dla tych miejsc noclegowych mogą być noclegi w luksusowych apartamentach we Wrocławiu.

Co jeszcze warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wieczorem czas można spędzić nie tylko w przytulnych kawiarenkach, pubach czy dyskotekach, ale także w jednym z wrocławskich kin lub teatrów. Miejscem idealnym na spacer we dwoje jest Bulwar Dunikowskiego. Promenada rozciąga się od Mostu Pokoju do Mostu Piaskowego. Z bulwaru turyści mogą podziwiać panoramę na Ostrów Tumski – najstarszą część Wrocławia. Już od wiosny w Zatoce Gondoli czynna jest wypożyczalnia łodzi i kajaków. To propozycja dla osób, które chciałyby spędzić weekend we Wrocławiu nie tylko na zwiedzaniu miasta. Wrocław może być także bazą wypadową dla tych, którzy chcieliby poznać okolice Wrocławia. Miejscem o szczególnie dużej popularności jest oddalony od miasta tylko o 30 kilometrów masyw Ślęży.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: